Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Ve FN Brno platí kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv.

Oddělení dětské plastické chirurgie

Oddělení dětské plastické chirurgie (ODPCH) vzniklo v roce 2011 jako samostatné oddělení v rámci Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno. Jeho vznik byl vyústěním dlouholeté odborné práce MUDr. Jitky Vokurkové, Ph.D., v oblasti dětské plastické chirurgie. 

Na Oddělení dětské plastické chirurgie je poskytována komplexní péče pacientům jak s rozštěpem obličeje (včetně možnosti operace rozštěpové vady v prvních týdnech života), tak i s vývojovými vadami končetin, kůže nebo cévního systému, více viz Výkony.  

Umístění ODPCH v Dětské nemocnici umožňuje multidisciplinární přístup k léčbě dětských pacientů. Zkušený tým dětských anesteziologů a specializované dětské jednotky intenzivní péče jsou nezbytné pro správný průběh operace a pooperačního období.

Specializovaná léčba dětí je zajišťována pro všechny moravské kraje (Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský) a u některých onemocnění pro celou Českou republiku.

V současnosti se dětským pacientům věnují 3 atestovaní plastičtí chirurgové a 2 lékaři v předatestační přípravě. Všichni lékaři působí také na Klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie FN Brno, kde zajišťují léčbu pacientů starších18 let.

      

 

 

 

 

 

   

 

 

   

 

 

 


 


Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji