Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Aktuální informace k COVID-19 (zákaz návštěv, měření teploty při vstupu, odklad plánovaných výkonů aj.) *** V důsledku kybernetického útoku nefunguje e-mailová komunikace - doporučujeme písemný či telefonický kontakt 532 23 1111.

Navštěvní kniha

Vážení návštěvníci internetových stránek FN Brno,

na tomto místě nám můžete sdělit veškeré pozitivní i negativní poznatky, zážitky či postřehy, se kterými jste se na pracovištích Fakultní nemocnice Brno setkali.

Vulgární a nemorální příspěvky nezveřejňujeme!

 

UPOZORNĚNÍ

Děkujeme za vaše podněty, připomínky, pochvaly či stížnosti. Upozorňujeme ale, že můžeme řešit pouze takové podněty, které přicházejí z existujících e-mailových adres. Ostatní vnímáme jako ANONYM, a proto budou z Návštěvní knihy odstraněny.

Vašimi podněty se vážně zabýváme.

Děkujeme.

 

přidat příspěvek do návštěvní knihy

 

Seznam příspěvků

Napsal(a) Monika Vaňková8.3.2020 14:03
Velmi ráda bych poděkovala za kvalitní péči, milým sestřičkám během pobytu na KIGOPL C a to nyní 6,7.3. Moc mě pomohla pohoda která tam vládla a s úsměvem jsme vše zvládly.
Napsal(a) Martin Zvědělík7.3.2020 15:03
Vážený pane řediteli,

dovolte mi poděkovat kolektivu Kliniky infekčních chorob, oddělení 1, kde jsem byl do pátku 6.3. hospitalizován pro podezření na infekci koronavirem po mém návratu z Itálie. Tato infekce se u mě naštěstí neprokázala, jednalo se jen o "obyčejný" zápal plic a antibiotika mi rychle z nemoci pomohly. Do vyloučení COVID-19 prováděná izolačních opatření nejvyššího stupně jsem doposud znal jen z amerických filmů, je to zkušenost opravdu na celý život. Oceňuji profesionální a přitom empatický přístup lékařů a zdravotních sester Vaší nemocnice, konkrétně paní doktorce Kovácsové, která mě přijímala a panu doktoru Stebelovi, který o mě dále pečoval a propouštěl mě domů. Ještě jednou děkuji a věřím, že doba koronavirová bude rychle za námi.

Ing. Martin Zvědělík
Babice nad Svitavou
Napsal(a) Kateřina Sobotkova7.3.2020 08:03
Dobrý den,
ráda bych poděkovala touto cestou gastroenterologickému oddělení B ve FN Brno Bohunice. MUDr. Šlapák, MUDr. Litzman, MUDr. Solil, MUDr. Faldík, MUDr. Šerháková, MUDr. Vaculová.Velké poděkování paní MUDr. Prokopové, dělala vše pro to, abych nemusela podstoupit vážné zákroky ( operace, atd. .) Dne 26.2.2020 jsem byla hospitalizována pro vážné zdravotní problémy. Díky velké starostlivosti, péči, hygieně, celkovému prostředí, milému vstřícnému přístupu a chování jak všech doktorů, sestřiček, personálu, celého oddělení B, jsem to velmi dobře snášela a můj zdravotní stav se den ode dne zlepšoval.Děkuji za navrácení pozitivního myšlení a zlepšení zdravotního stavu.
Napsal(a) Jitka Poláčkova6.3.2020 18:03
Chtěla bych poděkovat celému kolektivu Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Byla jsem na vyšetřeni v ambulanci, následně pak přijata na lůžkové oddělení. Podstoupila jsem operační zákrok, který byl proveden dr. Křivou. Všichni byli příjemní, vstřícní, jejich práce profesionální. Pomáhají pacientovi překonat obavy, vše vysvětlí. Chválím všechny od doktorů po sestřičky!
Napsal(a) Lenka Kubalová2.3.2020 08:03
Dobrý den, napsala bych dvě recenze..Jedna neuvěřitelně pozitivní a to na lékaře a sestřičky jak na gynekologickém tak i chirurgickém oddělení (JIP i standard). Neuvěřitelně krásně se o nás starali, profesionální přístup, naprosto vlídné chování..operace bez potíží, pomoc s rehabilitací perfektní a díky tomu jsem se rychleji dala dohromady :) Bylo to až neuvěřitelné a naprosto bez chybičky!

Bohužel to se nedá říct o interní gastroenterologicke klinice - sestra Marečková na odběru a recepci..Nepříjemná až za hrob, neuvěřitelně nadřazená a arogantní, pacietama opovrhuje ale jakmile se ukáže lékař nebo jiná sestra tak se přístup okamžitě změní a je z ní milius..Poprvé jsem byla na gastru,nevedela jsem jak to chodí takže je jasné,že z mé strany možná padlo víc otázek než je na standardního pacienta normální ale řídím se heslem "líná huba, holé neštěstí".. prostě, celé špatně! Jinak lékaři v pořádku, poradí,pomůžou vysvětlí, zlepší náladu a sestry v ordinacích jsou andílci :)
Napsal(a) Andrea Dvorakova23.2.2020 17:02
Dobry den,

Rada bych napsala hezkou zpetnou vazbu na porodni a novorozenecke a take gynekologicke A v Bohunicich.
Mela jsem vyvolavany porod, ktery nakonec skoncil akutnim cisarem.Cely den se o me starala porodni asistentka Šarka a vecer si me prevzala Iveta (nejsem si jista jmenem,ale byla to mila dlouhovlasa brunetka).
Obe dve byly skvele.Zaroven i diky patri vedouci porodniho salu a pani doktorce,ktere ve chvili poklesu tepu maleho,okamzite zasahly.Na operacnim sale jsem byla behem okamziku.Bohunice povazuji za profesionalni a sehrany tym.
Pochvalu zaslouzi take gynekologii A-vsechny sestricky byly velmi ochotne a mile-klobouk dolu.
Novorozenecke sestricky byly tez pomahajici a vysly mi vstric.
Napsal(a) Marie21.2.2020 21:02
Moc chci poděkovat panu Adamu Alexovi z oddělení CT, který nám ve středu, 19.2.2020 v dopoledních hodinách, velice pomohl. Sám se ujal problému a vyřešil ho během velice krátké doby. Také děkuji všem na plicní ambulanci za vstřícnost, slečně nebo mladé paní na CT, která tatínka pana Lázničku vyšetřovala, za klidný, profesionální přístup ke staršímu člověku, byla velice starostlivá a v neposlední řadě také paní na recepci CT, která byla velice příjemná a vstřícná. Já i táta jsme byli mile překvapeni profesionálním i lidským přístupem všech výše jmenovaných.
Napsal(a) Jitka Kotrlá20.2.2020 14:02
Dekujeme personalu oddeleni ORIM III, pred chvili nam u nich naposledy vydechl tatinek Z. Kotrly. Diky milemu a lidskemu pristupu personalu jsme s nim mohli byt v posledni chvili a doprovodit ho na cestu. Personal byl velmi privetivy, o tatinka se tam hezky starali s uctou a nam dovolili ho v poslednich chvilich navstevovat i pres chripkove zakazy. Diky tomu byla smrt tatinka dustojna a ackoliv nebyl doma, byl se svymi nejblizsimi. Dekujeme doktorum, zdravotnim sestram i bratrum za moznost prozit posledni okamziky zivota tatinka v kruhu rodinem.
Napsal(a) Simona18.2.2020 15:02
V této nemocnici jsem byla hospitalizovaná 2x v posledních 3 týdnech, pokaždé na oddělení gynekologie.
Prvně bych však chtěla poděkovat sestřičce a paní doktorce Límové na urologii, kam mě 2.2.2020 odeslali z Úrazové nemocnice, za lidský přístup a uklidnění mě, že cévkování nebolí. (Byla jsem bolestivá a vyděšená).

Na gynekologickém oddělení A.
Chápu, že jsem během první hospitalizace mohla vypadat pomalu jak hypochondr, protože mě v noci přijali k hospitalizaci s obrovskými bolestmi v podbříšku, a ráno najednou nic nebolelo, za což ale děkuju také paní sanitářce Martině, protože její energický vstup do pokoje po ránu mi pomohl na bolest úplně zapomenout a zázračně mě "vyléčil" :-). A samozřejmě sestříčkám i ostatnímu personálu.
Doktoři byli na mě velice hodní, nemůžu říct, že by byli necitelní - jen Vážně si musel každej den do mě někdo sáhnout? :-D
Také personál na CT a rentgenu velice milý a pohodový! (Rentgen proběhl hned v pondělí 3.2. a CT v úterý 4.2.2020). Ve středu si mě prohlédla paní doktorka z neurologie, která mi i dala pár tipů na klinické neurology (já raději osobní zkušenost od někoho koho vidím, než z internetu), protože ten můj je 120km daleko, a paní doktorka z interny byla taky moc fajn.

Při mé druhé hospitalizaci děkuji všem sestřičkám, především Nikči, Domči, Verči, Marti, Míši, Leoně, Lence, a dalším, kterých si bohužel jména nepamatuji, za pevné nervy nejen s mojí psychikou (záklaz návštěv zrovna jednomu na psychice nepřidá, obzvlášť po takovém zákroku, kdy jste vyděšení jak malý děti a máte pocit, že se na Vás hroutí svět. V tu chvíli jsem vyhlížela pani sanitářku Martinu, u které jsem věděla, že by řekla něco, co by mě z toho hroutícího se světa vytáhlo), ale také s mými žílami, protože 20x přepíchnout kanylu, a přemluvit, aby kapačky tekly, jó to byl nadlidský úkon. Také děkuji pánovi z Ara, že to napíchl v rámcí možností co nejrychleji a snažil se mě dlouho netrápit.

Děkuji také panu doc. MUDr. Hudečkovi, Ph.D., a celému operativnímu týmu, že jste zvládli tuhle operaci bez větších obtíží (alespoň tak jsem to pochopila :-D)

Při odchodu, sanitářka Martina přišla dát dopořádku mou postel. Děkuji za její povzbuzující slova na rozloučenou, která mi nejen pomohla, ale také nás na pokoji všechny rozesmála.
Za to vše už vím, že jestli se zadaří a budu mít někdy děti, ráda si zvolím Vaši porodnici (pokud mě ovšem vezmete :-D).

Závěrem:
Vím, že práce v nemocnici nebo i v jakémkoliv zdravotnickém zařízení je velice náročná, a to jak psychicky, tak fyzicky. Muset se usmívat na pacienty každý den není lehký úkol, protože i vy sami máte své vlastní problémy, které samozřejmě při práci musí jít bokem.
Proto bych se také ráda omluvila za své hysterčení po operaci, normálně taková nebývám, a většinou jdu v životě hlavou proti zdi. To, že moje tělo si vyžádalo zákrok mi připomnělo, že je také křehké, a nelze hned po operaci začít tančit kozáčka.
Takže se také omlouvám za chvíle, kdy jsem byla protivná a věřím, že byly chvíle, kdy jsem byla už i nesnesitelná.
Děkuji.
Mnoho úspěchů přeje,
SP.

P.S. Při vyndávání stehů díky sestřičce Renči, že mě rozptylovala, opravdu to pomohlo :-D
Napsal(a) Jan Adamec18.2.2020 14:02
Dobrý den,
touto cestou bych rád poděkoval personálu na Klinice infekčních chorob, kde jsem byl přijat kvůli otravě jídlem (15-.16.2.). Po celou dobu se o mě sestřičky výborně staraly a se vším pomáhaly. Paní doktorky mě navštěvovaly i na oddělení a ptaly se, jak se nemoc vyvíjí. Byl jsem opravdu příjemně překvapený a prosím o to, aby se k personálu dostala pochvala.
Jan Adamec
Napsal(a) Veronika Šašinková15.2.2020 13:02
Chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělou péči sestrám a paní asistentce Kristýně Höppové na porodním na obilném trhu, kde pomohly přivést na svět mého syna. Jejich profesionalita a ochota byla velmi znát. Dále bych chtěla poděkovat některým sestrám z laktačního centra a hlavně mladé sestřičce Lucce, která měla vždy dost trpělivosti a projevovala zájem o všechny své pacienty jak malé tak velké.
Napsal(a) Mgr. Jana Witkovská3.2.2020 08:02
Velmi ráda bych poděkovala sestrám na z neurochirurgické ambulance. Jejich přístup k pacientům je úžasný. Na neurochirurgii docházím už téměř půl roku. Nikdy se mi nestalo, že bych zaznamenala jakoukoli negativní reakci. Naopak jsem byla několikrát svědkem, jak jsou velmi sprostí a nepříjemní na sestřičky ostatní pacienti. Toto naprosto nevhodné jednání sestry vždy přešly s úsměvem a problém, zejména s delší čekací dobou, se snažily racionálně nazlobenému pacientovi vysvětlit. Velmi obdivuji jejich trpělivost. Ochota poradit, pomoci a opravdu úžasný lidský přístup je zde opravdu na vysoké úrovni, kéž by takto fungovalo celé naše zdravotnictví. Děkuji!

Mgr. Jana Witkovská

« Předchozí 1 2 3 4 36 72 107 Další »


Přidat příspěvek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text příspěvku. Děkujeme.


E-mailová adresa nebude zveřejněna
Ochrana proti robotům
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji