Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Návštěvní kniha

Vážení návštěvníci internetových stránek FN Brno,

na tomto místě nám můžete sdělit veškeré pozitivní i negativní poznatky, zážitky či postřehy, se kterými jste se na pracovištích Fakultní nemocnice Brno setkali.

Vulgární a nemorální příspěvky nezveřejňujeme!

 

UPOZORNĚNÍ

Děkujeme za vaše podněty, připomínky, pochvaly či stížnosti. Upozorňujeme ale, že můžeme řešit pouze takové podněty, které přicházejí z existujících e-mailových adres. Ostatní vnímáme jako ANONYM, a proto budou z Návštěvní knihy odstraněny.

Vašimi podněty se vážně zabýváme.

Děkujeme.

 

přidat příspěvek do návštěvní knihy

 

Seznam příspěvků

Napsal(a) Markéta Krejčí27.11.2021 21:11
Dobrý den,

v úterý 2.11.2021 v 8:00 jsem byla přijata k Vám do nemocnice Brno Bohunice k indukci porodu.
Porod nakonec skončil akutním císařským řezem a v 18:50 se nám narodil zdravý chlapeček.
Touto cestou bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se podíleli na péči o mě a následně i o našeho syna. Bohužel neznám všechna jména a proto uvedu dobu hospitalizace která trvala od 2.11.2021 8:00 do 6.11.2021 dopoledne. Poděkování směřuji už na příjmovou ambulanci a následně na porodní sál, kde se o mě starala úžasná porodní asistentka Jitka Velebová a tímto jí moc děkuji - nebylo to semnou zrovna jednoduché. Obrovské díky všem na operačním sále, jak paním doktorkám (MUDr. T. Blahovcová a MUDr. P. Morávková), tak úžasným sestřičkám a největší poděkování patří paní anestezioložce, která mě celou dobu uklidňovala a cítila jsem se díky ní v bezpečí. Díky patří všem na oddělení šestinedělí, kde jsem strávila většinu času a byla jsem moc spokojená a všem na novorozeneckém oddělení a to hlavně sestřičce Míše. Jmenovat bych chtěla úžasnou laktační poradkyni Ilonku Malinkovou, která odvádí skvělou práci a jsem jí za její péči moc vděčná. Nakonec bych chtěla moc poděkovat všem z oddělení centrální sterilizace, kde zajistili sterilní materiál nejen k operaci ale též na všechny oddělení výše zmíněné a bez toho by to nešlo.
Všem ve FN Brno Bohunicích moc děkuji.
Zdraví zaměstnankyně centrální sterilizace na mateřské dovolené Markéta Krejčí, šťastný táta a nejmenší člen rodiny Ondrášek.
Napsal(a) Jiří Jelínek23.11.2021 22:11
Dobrý den,
dnes jsem byl s otcem na vyšetření v urologické ambulanci. Otec je ročník 1934. Paní doktorka nalezla krev v moči a proto otce poslala na vyšetření močového měchýře - cystoskopie. Zarazilo mě samotné provedení zákroku. Pan doktor vzal cystoskop a pokoušel jej zavést. Po chvíli zjistil, že cystoskop je příliš široký a neprojde. Vytáhl jej, změnil velikost cystoskopu. Druhý pokus již byl úspěšný, ale otec si ze zákroku odnesl velice nepříjemnou a bolestivou zkušenost. Odpoledne po zákroku se ani nemohl vymočit, když jsem viděl v jakém je stavu, obával jsem se nejhoršího, hospitalizace v nemocnici. Večer se mu podařilo s velkými bolestmi po troškách dostat nějakou moč z těla. A tak se ptám, zda je to vůbec normální. Myslel jsem si, že v dnešní době, v takové nemocnici se toto nemůže stát. Sám jsem cystoskopii podstoupil u p. profesora Pacíka. Díky velmi lidskému a šetrnému přístupu vše proběhlo bez potíží, bez nějakých problémů.
Napsal(a) Tereza Kroupová22.11.2021 17:11
Děkuji za veškerou péči a zejména za neskutečný přístup ordinující sestry a lékaře. Výkon rychlý, s lidským přístupem, vše skvěle vysvětleno, díky komunikaci s nulovými obavami. Mockrát děkuji panu doktoru Lukáčovi a jeho sestřičce.
Napsal(a) Rodina Bílkova21.11.2021 19:11
Dobrý den,

rádi bychom touto formou vyjádřili nesmírný vděk za záchranu života Karla Bílka. Vážíme si neskutečně empatického přístupu týmu ORIM 3 a vynikající péče všech lékarů a sester, zejména ORIM 3 a traumatologie.

Děkujeme,
Bílkovi
Napsal(a) Kristýna Kotková20.11.2021 17:11
Dobrý den, 19.10. jsem v Bohunické FN porodila dceru. Využila jsme služeb Centra porodní asistence a rodila s Katkou Jurdovou. Katka byla skvělá! Byla empatiská, povzbuzující, vždy s úsměvem. Byla mi úžasnou oporou celým porodem a i před ním a všem nadcházejícím matkám bych ji doporučila.

Co se oddělení šestinedělí týče, tam to s přístupem personálu bylo horší. Jelikož porod zkončil ve 4 ráno a obě s dcerou jsme byly unavené, dohodli jsme se, že ji nebudeme hned koupat a umyje se později. Na vstupní prohlídce na šestinedělí mi doktorka řekla že děti se koupou večer, takže ji vykoupeme ten den večer. Bohužel mi dceru odmítli vykoupat, jelikož jak jsem následně byla informována, nikdo neměl čas a podle stanov oddělení se koupe jen po porodu a pak až před odchodem se ukazuje jak se koupe, a jinak nic. Na každé vizitě se na mě koukali jako na tu nejhorší matku, která nenechala dítě vykoupat, přitom bych ráda, jen mi to neumožnili. Druhý den po porodu byla dcera celá osypaná a doktor musel nařídit okamžité koupání, jelikož to měla z toho jak nebyla koupaná.

Kromě odmítnutí koupat dítě, zbytek byly jen drobnosti, které se většinou vyřešily, když se změnila směna. Na šestinedělí bylo i pár velmi milých sestřiček a doktorů, kteří se snažili, ale celkově to co se tam děje matku rozhodně nepřipraví na to aby se starat o novorozence.

Reputace oddělení šestinedělí je špatná a má zkušenost mi to jen potvrdila. Doufám, že s tím konečně někdo něco udělá.
Napsal(a) Anna6.11.2021 21:11
Děkuji za peci
Napsal(a) Jakub Černík26.10.2021 10:10
Dobrý den,
v sobotu 23.10. jsme v odpoledních hodinách přijeli s ročním synem podruhé za 24 hodin na pohotovost do dětské nemocnice, protože od pátečního večera zvracel a začal být letargický a pobledlý. Poprvé jsme na pohotovost přijeli už v pátek večer, kdy jsme dostali čípky, hydratační roztok a doporučení, ať při přetrvávajících potížích přijedeme znovu. V sobotu kolem poledne jsme po konzultaci s pediatrem pro zhoršení stavu (zvracení neustávalo, přibyl průjem) přijeli na pohotovost podruhé (syn byl před rokem operován s kýlou a panovaly obavy, aby toto nebyly postoperační syndromy). Čekárna byly plná a za tři hodiny našeho čekání lidí spíš přibylo než ubylo, tolik ke stresovosti pro všechny zúčastněné. Po dobu čekání synovi vyletěla a znovu klesla teplota, přestal být apatický a zdálo se, že se jeho stav zlepšuje.
Návštěva ordinace pro nás byla šokem. Nerozporuju stanovenou diagnózu, ale paní doktorka Tvarůžková naprosto selhala v komunikaci s námi. Za celou dobu vyšetření se paní doktorka nezeptala na nic spjatého se současnou situací (frekvence, skupenství, průjem, v čem spočívalo zhoršení stavu), za to se dopodrobna zaobírala tím, kdy syn začal lézt a zda má příkrmy (po tom, co žena syna uklidňovala kojením) a že toto má řešit obvodní lékař. Po vyšetření pak suše konstatovala, že před sebou vidí zdravé a prospívající dítě. To by byla povzbuzující zpráva, kdyby celou její komunikací neprosakovalo podprahové sdělení "Co tu proboha pohledáváte?". A na konec nám po naléhání dala leták...
Uvědomujeme si situaci spjatou s opětovným nástupem covid-19. Syn při příchodu do ordinace skutečně vypadal nejlépe za posledních 24 hodin. Při naší předchozí zkušenosti, kdy synovi ve 4 týdnech operovali kýlu, jsme si nemohli personál dětské nemocnice vynachválit, protože operující lékař s námi vše dopodrobna probral a svým přístupem nás uklidnil. Nicméně popsaná situace, kdy jsme měli pocit, že paní doktorce překážíme a že jsme tam snad podle ní zbytečně, nás silně znepokojuje. Považujeme to za profesní selhání paní doktorky v komunikaci s pacienty. Dovolím si tvrdit, že nikdo z rodičů netráví dobrovolně slunečné sobotní odpoledne v čekárně plné nemocných dětí. Přicházíme, až když si nevíme rady doma s prosbou o pomoc. Tu nám ale paní doktorka stěží poskytla.
Napsal(a) Dr. Pavel Jurečka18.10.2021 16:10
Velmi děkuji celému týmu pracovníků neurochirurgické kliniky pana profesora Smrčky a jemu osobně!
Setkával jsem se s milými lidmi s profesionálmím chováním a na vysoké odborné úrovni. Velmi pomohli mojí manželce a vrátili ji do života. Máme z toho radost a děkujeme!
Děkuji za krásný a lidský přístup i sestrám Magdě Sloukové a Vlaďce Gryndlerové. Jména ostatních sester neznám, ale určitě si i ony zaslouží naši úctu a dík! Jste skvělí! Pavel Jurečka
Napsal(a) Jana Navrátilová17.10.2021 00:10
Dobrý den, velký díky za přístup a ochotu sestřičkám a doktorům. Byli jsme na plánované operaci, leželi na jednodenní ambulanci č.6. Děkujeme za možnost, že zde může být rodič s dítětem a taky za přístup sestřiček. Velmi milé, ochotné, nic nebylo problém.
Ještě jednou velké díky. Velmi jste nám zpříjemnili pobyt. Děkujeme Navrátilovi
Napsal(a) Anna Prosecká15.10.2021 09:10
Dobrý den,
ráda bych touto cestou ještě jednou moc poděkovala perfektnimu a opravdu profesionálnímu přístupu sestriček z pavilonu Z, gynekologicko-porodnickeho oddělení. Jmenovitě porodní asistentka Bc. Marie Gajdošová. Na oddělení šestinedělí jsem byla naprosto spokojená s osobním přístupem, zejména s laktační sestřičkou paní Malinkovou. Celkově personál na tomto oddělení je opravdu skvělý. V této porodnici jsem rodila již po druhé a mohu ji jen doporučit.
Napsal(a) Vendula Andrlikova13.10.2021 09:10
Syn byl na plánové operaci se zubama,leželi jsme na jednodenní chirurgii c.6 ,tak ochotný a milý personál jsem dlouho nezažila,sestřičky naprosto úžasné,ochotne milé.dekuji za vše Andrlíkova
Napsal(a) Vladimír Bodeček12.10.2021 07:10
Dobrý den, od července jsem po zlomenině zápěstí docházel na Kliniku úrazové chirurgie k MUDr. Radku Pikulovi a k jeho "realizačnímu týmu."

Naprosto profesionální přístup, při repozici zklidnění, kontrolní RTG+vysvětlení RTG a dalších postupů, ochota vyjít vstříc.

V čekárně bylo vidět, jací lidé za MUDr. Pikulou chodí s běžnými problémy. Vždy narváno a velmi kladné diskuze. Doufám, že bude a je více takových lékařů.

Děkuji i týmu kolem něj.
Vladimír Bodeček

« Předchozí 1 2 3 4 40 79 118 Další »


Přidat příspěvek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text příspěvku. Děkujeme.


E-mailová adresa nebude zveřejněna
Ochrana proti robotům
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji