Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Aktuální sdělení

Vážení dárci,

během vánočních svátků budeme mít omezený provoz:

Odběrové středisko Brno:

 • 23. 12 .2019 - omezený počet odběrů plné krve, odběry pouze do 10:00hod.

 • 27. 12. 2019 - běžná provozní doba

 • 23. 12. - 30. 12. 2019 neprovádíme odběry plazmy

 • 31. 12. 2019 - zavřeno

 

Odběrové středisko Třebíč:

 • 23.12. - 27.12.2019 (včetně) - zavřeno

 • 30. 12. 2019 - pouze odběry krve

 • 31. 12. 2019 - zavřeno

 • od 2. 1. 2020 - obvyklý provoz

Ve dnech státních svátků a o víkendech odběry neprovádíme.

Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit !

Kolektiv TTO


!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Vážení dárci,

s platností od 2.12.2019 nebudou prováděna dočasná vyřazení dárců krve a krevních složek z důvodu cestování po Evropě a případného rizika akutní infekce WNV (virus západonilské horečky).

...

Pokud cestujete mimo Evropu, vždy se ptejte na konkrétní destinaci. Odklady jsou 4 týdny nebo půl roku dle konkrétní destinace.

Těšíme se na vás 


!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE KRVE !!!

Vážení dárci,

v tuto chvíli máme ve všech krevních skupinách plno až do Vánoc, vyjma KS 0-, ve které máme momentálně zvýšenou potřebu. Všem děkujeme, že se objednáváte a snažíte se pomoct cizímu člověku tím, že dáte kousek sebe. Velice si vaší pomoci vážíme ❤️

Kalendář je do konce roku opravdu zaplněný. Pokud nevidíte online žádné místo, ani my to místo nevidíme. Může se ovšem stát, že se někdo odhlásí a místo se uvolní a nebo že bude akutní pacient, který bude mít zvýšenou potřebu transfuzních přípravků, a tím i my budeme navyšovat stavy a potřebu v dané KS.

Nyní se můžete objednávat na leden. Nezapomeňte, že kalendář je aktivní pro objednávání na 8 týdnů, z neděle na pondělí se vždy o týden prodlužuje a otevřou se všechny KS.

V tuto chvíli je plno i na odběr plazmy. Plazmu přes vánoční svátky neodebíráme. Plazmaři se mohou objednat od nového roku, popř. sledovat, zda se místo neuvolnilo dřív :)

!!! NEPLATÍ PRO PRVODÁRCE - prvodárci chodí bez objednání od pondělí do čtvrtka v dopoledních hodinách (6:30 - 10:00) !!!

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás 


Vážení dárci,

 • Pokud se vám po odběru stane, že místo vpichu začne krvácet, zmáčkněte tampón a vraťte se na odběrový sál. Není to nic neobvyklého. V žádném případě se prosím nechoďte oplachovat na toaletu. Jsou určité postupy, které musíme splňovat.
 • Pokud se vám stane, že vám kapka krve spadne i na zem, židli apod., neprodleně nás prosím informujte, abychom mohli zakrvácené místo řádně očistit.
 • Mezi nežádoucí reakce na odběr patří nevolnost. Pokud se vám někdy stane, že se vám udělá nevolno, okamžitě to prosím nahlaste personálu. I za cenu toho, že byste si měli sednout na zem a na nás zavolat. Není to nic, za co byste se měli stydět. Občas se to prostě stát může. Včasným nahlášením zabráníte pádu a tím i případnému poranění.

Děkujeme Vám za pochopení a také Vaši pomoc.

Kolektiv TTO

 


 

Vážení dárci,

už nyní si po odběru můžete vyzvednout potvrzení na odpočet z daní.

Na základě zákona 254/2017 Sb., kterým byl změněn § 15 odst. 1 zákona 586/1992 Sb. o daních z příjmu, je hodnota jednoho odběru od bezpříspěvkového dárce krve oceňována částkou 3000,- Kč.
V celkovém úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.

!! Prosíme dárce, aby si veškerá potvrzení vyzvedávali OSOBNĚ na TTO !!

Děkujeme za pochopení.

Kolektiv TTO


 

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE KRVE !!!

Vážení dárci,

aktuálně od 11.11.2019 odkládáme z DŮVODU VÝSKYTU ZÁPADONILSKÉ HOREČKY z dárcovství na 28 dní po návratu, pokud jste minimálně na 1 noc navštívil/a NĚMECKO - Spolkovou zemi Sasko, Sasko-Anhaltsko, Berlín, SLOVENSKO - Bratislavský kraj, RAKOUSKO - spolkové země Dolní Rakousy a Vídeň, ŘECKO, RUMUNSKO, BULHARSKO, ITÁLII - Provincie Veneto a Piemont, Emilia Romana, Friuli - Venezia Giulia, Lombardie, Macerata, MAĎARSKO, MAKEDONII, SRBSKO, KYPR a FRANCII - Provence!!!

Pokud cestujete mimo Evropu, vždy se ptejte na konkrétní destinaci. Odklady jsou 4 týdny nebo půl roku dle konkrétní destinace.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Kolektiv TTO


 

NOVÝ SYSTÉM PRO VOLNÝ VÝJEZD PRO DÁRCE KRVE OS TŘEBÍČ !!!

Dárce si při vjezdu do nemocnice vezme parkovací lístek, projede vjezdovou závorou, zaparkuje a půjde na odběr.

                 Parkovací lístek si vezme s sebou.

 • Na evidenci předloží parkovací lístek, který mu bude potvrzen
 • Dárce donese parkovací lístek na recepci nemocnice v budově M2, tam jej  pracovnice na recepci zaeviduje a nuluje. Lístek se stane zaplaceným.
 • Následně si řidič-dárce vezme parkovací lístek zpět a použije jej při výjezdu u závory ven z nemocnice.
 • Parkovací lístky fungují pouze u vjezdu a výjezdu přední závorou.
 • Starý systém čísel se tímto již nebude využívat.

Věříme, že tyto změny přivítáte.

Kolektiv TTO OS Třebíč

 

 

 

 

Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji