Tisková zpráva ze dne 28. 4. 2010 - Stará dáma se má čím pochlubit

K devadesátým narozeninám si pro svých 75.000 ambulantních a 2.200 hospitalizovaných pacientů nadělila Interní hepatogastroenterologická klinika FN Brno nejen špičkovou nejmodernější péči, ale také lepší a kvalitnější prostřed pro pacienty.

Když se v roce 1989 stěhovala gastroenterologie do Fakultní nemocnice Brno disponovala pěti gastroenterology a čtyřmi endoskopy. Dnes využívají desetitisíce pacientů, kteří jsou na této klinice každý rok léčeni, nejmodernější endoskopické vybavení včetně endoskopické kapsle k vyšetření tenkého i tlustého střeva, endosonografii, nutriční ambulanci, v níž je možno komplexně vyšetřit stav výživy. K léčbě je připraven také stacionář, špičkově vybavená jednotka intenzivní péče se 13 lůžky a vysoce erudovanými lékaři. Základem kliniky je péče o nemocné s chorobami zažívacího traktu, důležitou součástí je ale i nefrologie s 15 dialyzačními lůžky, ambulance diabetologická, alergologická, endokrinologická a dokonce i pomoc psychologa.

Díky tomu, že vysoká úroveň odborné péče je na klinice samozřejmostí, mohla se klinika v čele s prof. MUDr. Janem Latou, CSc. zaměřit i na péči o pacienta stran jeho komfortu a pohodlí. Spolu s nadačním fondem Pro Panacea se klinice podařilo získat finanční prostředky na rekonstrukci části prostor pro pacienty.

Do nového se oblékla nejen jídelna pro pacienty a zázemí pro zaměstnance, ale i nadstandardní pokoj. Opravy za více než 300.000,- korun zkvalitnily a zpříjemnily pacientům hospitalizační pobyt na Interní hepatogastroenterologické klinice (IGEK) FN Brno.

Posledním úspěchem, kterým se klinika může pochlubit, je zřízení prvního salátového baru v fakultní nemocnici u nás. Pacienti a zaměstnanci mají díky společnosti NOWACO možnost zpestřit svůj jídelníček jedním ze tří druhů salátu, který je třikrát týdně na pracoviště zdarma dodáván.

Služby pro pacienty chce IGEK FN Brno rozšířit také o čajový koutek, který by klinika ráda zřídila v druhé polovině letošního roku.