Tisková zpráva ze dne 22. 4. 2010 - S oranžovým míčem za malými pacienty

Hráčky basketbalového klubu VALOSUN Brno připravily pro malé pacienty Dětské nemocnice odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Návštěva basketbalistek odstartovala spolupráci, kterou se mezi klubem VALOSUN Brno a Fakultní nemocnicí podařilo navázat.

Miloslava Svobodová, kapitánka ŽBL VALOSUN Brno a členka národního týmu ČR na letních Olympijských hrách v Pekingu a juniorské reprezentantky výběru do 20 let Martina Knoflíčková, Renáta Zrůstová, Kateřina Sedláková se staly prvními vyslankyněmi týmů, které se na své hrudi mohou pyšnit nápisem VALOSUN Brno.

Hráčky nejprve navštívily děti na lůžkových odděleních a potom se vydaly za již netrpělivě čekajícími pacienty do vstupní haly. Tady byly pro malé i velké připraveny ukázky zručnosti mladých hráček, soutěže a další zábava.

Kromě šesti týmů VALOSUN v republikových ligách najdeme další půltucet také v krajských přeborech. V různých brněnských lokalitách pak klub organizuje i čtyři přípravky pro nejmenší. Celkem se tak v královopolských halách sportovně vyžívá přes 300 žen a děvčat a kluků.

V rámci spolupráce s FN Brno plánují týmy VALOSUN Brno pravidelně navštěvovat malé pacienty Dětské nemocnice, povzbudit je a ukrátit jim dlouhou chvíli v nemocnici. Největší odměnou pro ně pak bude, podaří-li se v dětech zasít lásku ke zdravému pohybu a basketbalu.

Trvalou připomínkou této historicky první návštěvy pak zůstane podepsaný basketbalový míč, který rozšířil vybavení terapeutické tělocvičny v Dětské nemocnici.

Závěrem pozvání na Mistrovství světa v ženském basketbalu, které se v říjnu z podstatné části uskuteční právě v  Králově Poli!