Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Michaela  Malá z Kliniky dětské chirurgie FN Brno v soutěži Nej sestřička ČR 2017

V soutěži Batist Nej sestřička České republiky 2017 byla za Fakultní nemocnici Brno nominována staniční sestra Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a chirurgie Michaela Malá, která se dostala do užšího dvanáctičlenného finále.

 

To se odehrálo tradičně v Náchodě, kde o uplynulém víkendu všech dvanáct finalistek soutěžilo o prvenství. Vítězství si nakonec odnesla Martina Pěnkavová z Nemocnice Na Bulovce, na 2. místě skončila Andrea Nečasová z Fakultní Nemocnice Hradec Králové a na třetím Marie Lulková z Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem. Naše „Míša“ sice nevystoupala na nejvyšší pozice, i tak reprezentovala naší nemocnici na výbornou a jak sama říká, „stojí to i přes veškerý stres za to“.  

 


Co bylo v soutěži pro Vás nejtěžší?

To byly asi dvě situace. Poprvé, když jsem jela na přípravy do Prahy,  neměla jsem vůbec představu, co mám od toho očekávat, co tam bude za lidi. Jako první jsme absolvovali focení, kdy se na nás „vrhli“ vizážisti a kadeřníci a skoro vzápětí nás postavili před fotografa a usmívejte se. Člověku to ze začátku moc nejde, žádná z nás nebyla takový profesionál, aby hned věděla, jak se tvářit, stát apod. Tak to jsem si hned na začátku říkala, že to bude asi hrůza, a že vůbec nevím, co tam vlastně dělám. Druhý nepříjemný pocit a otázka, co tu dělám, se dostavila v sobotu večer, kdy se blížilo finále a začala jsem být nervózní. A všechny ostatní kolegyně samozřejmě taky, ale naštěstí se nám podařilo udržet si aspoň trochu dobrou náladu a podpořit se navzájem. Takže jsme na podium nakonec vystoupily všechny.


Jak hodnotíte tým zdravotních sester, které postoupily do finále?

Možná to bude znít jako hrozné klišé, ale kolegyně byly super. Hnedka od začátku jsme si sedly, navzájem jsme se dokázaly kdykoliv podpořit i rozesmát. Opravdu jsem ráda, že jsem je mohla potkat. Trochu mne mrzí, že i přesto že jsme ve spojení na sociálních sítích (hned v neděli, co jsme se rozjely domů, jsme zvládly přes dvě hodiny konverzovat na FB), se už zřejmě neuvidíme. Přece jen jsme každá z jiného města.


Co byste doporučila zdravotním sestrám, které se soutěže třeba v příštích letech za FN Brno zúčastní?

Na to není potřeba moc slov. „UŽÍT SI TO“, protože i přes všechnu nervozitu a stres je to zážitek, který stojí za to. Jsem za  něj ráda  a děkuji FN Brno, že jsem mohla v takové soutěži nemocnici reprezentovat. 

 

Pavel Žára
Centrum komunikace
Fakultní nemocnice Brno
tel. +420 532 232 193
e-mail:

Fotogalerie
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji