FN Brno spouští novou magnetickou rezonanci

Fakultní nemocnice Brno spouští novou magnetickou rezonanci v areálu Bohunice. Celkem jde již o čtvrtou magnetickou rezonanci, kterou má Fakultní nemocnice Brno k dispozici. Mimo to disponuje FN Brno také novou PET-MR, tedy přístrojem, který je vhodný pro pacienty s nádorovým onemocněním a postižením centrálního nervového systému. Druhá magnetická rezonance byla předána v květnu 2017 a provoz zahájila začátkem července. Slavnostní spuštění nové magnetické rezonance se uskutečnilo za účasti ředitele FN Brno MUDr. Romana Krause, MBA, lékařského náměstka a přednosty KRNM prof. MUDr. Vlastimila Válka, CSc.,MBA, EBIR, a projektového manažera fi Philips Česká republika, s.r.o., Ing. Petra Svobody v úterý 11. července 2017.

IROP

 

 

Dvě magnetické rezonance jsou v areálu Bohunice a dvě v Dětské nemocnici Brno. Prostor pro obnovu nové magnetické rezonance se připravoval od března 2017 v 1.NP pavilonu L v Bohunicích s tím, že novou technologii dodala společnost Philips Česká republika s.r.o. Cena přístroje je 37,3 mil. Kč vč. DPH.  Jedná se o nejmodernější přístroj o síle magnetického pole 1,5T. Nákup byl financován z dotace, a to 80 % z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 31 780 650,-Kč a 20% ze státního rozpočtu ve výši 5 608 350,-Kč.

 

 

 

Úspěšná obnova přístrojové techniky

Na jaře roku 2016 vyměnila Fakultní nemocnice Brno také třiadvacet let starou MR v pavilonu Q v Bohunicích, kterou pořídila na základě projektu EU IOP v rámci 18. výzvy.

 

Rovněž Dětská nemocnice v roce 2016 obdržela novou magnetickou rezonanci.  V Dětské nemocnici totiž bylo vybudováno dětské onkologické centrum, kam byl umístěn nový přístroj MR Magneton AERA o síle pole 1,5 T, který slouží Klinice dětské radiologie (KDR) k vyšetřování dětských epileptických, onkologických a dalších pacientů. Tento přístroj byl jako první v České republice vybaven možností izocentrického skenovaní za stálého posuvu stolu. Vyhodnocovací pracoviště tak disponuje nejnovějším softwarem pro maximální automatizaci a reprodukovatelnost práce. V současné době zavádíme do praxe MR spektroskopii a v blízké budoucnosti i funkční vyšetřování. Magnetom AERA je natolik špičkový přístroj, že pracoviště v Dětské nemocnici Brno si udrží nejvyšší úroveň pro další období.

 

 

 

 

„Po uvedení do provozu nové tříteslové magnetické rezonance v pavilonu Q v Bohunicích v loňském roce, která nahradila již přes dvacet let dosluhující přístroj o síle 1,5 T a nedávném zprovoznění moderního angiografického pracoviště včetně nové angiolinky zajišťující širokou škálu radiologických vaskulárních intervenčních výkonů a novém přístroji magnetické rezonance pro děti v Dětské nemocnici, zahajuje svůj provoz také nová magnetická rezonance v Bohunicích. Za poslední dva roky jsme významně posunuli úroveň zdravotnické techniky v naší nemocnici,“ uvedl ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA.

 

 

 

„Naším cílem je nabídnout hospitalizovaným pacientům co nejkvalitnější MR vyšetření v co nejkratší době. Magnetická rezonance se dneska stala základní metodou při vyšetření mozku, páteře, kloubů, jater, ale i dalších orgánů a oblastí lidského těla. Řada nemocných, léčených ve specializovaných centrech FN Brno velmi drahou léčbou musí být pomocí této metody vyšetřena a efekt léčby je pak sledován opět pomocí magnetické rezonance. Obrovský význam má ale také magnetická rezonance v kardiologii, kdy je MR srdce metodou, jejíž význam raketově narůstá. Samozřejmě počítáme s tím, že zbývající volná kapacita bude využita pro vyšetření ambulantních nemocných. Zárukou špičkové kvality prováděných vyšetření je nejen vlastní přístroj, ale především tým radiologických asistentů a lékařů v čele s MUDr. Šprlákovou, vedoucí lékařkou MR a PET-MR pracoviště a prim. doc. MUDr. Mechlem, zakladatelem a předsedou MR sekce Radiologické společnosti ČLS JEP,“řekl přednosta Kliniky radiologie a nukleární medicíny a náměstek ředitele prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Pavel Žára, M.A.

Centrum komunikace

Fakultní nemocnice Brno

tel. +420 532 232 193

e-mail:

Fotogalerie


zde může být Vaše reklama logo Zbrojovky Brno logo Lékaři bez hranic
Kalendář akcí
červenec
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
2017
Anketa
Setkali jste se ve FN Brno s korupčním jednáním?CZ ENG DE

změnit velikost písma

Jihlavská 20, 625 00 Brno
+420 532 23 1111
fnbrno@fnbrno.cz

NIAHOSM ISO 9001:2008 ISO 14001:2001