Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Ráda pomáhám ostatním, říká v rozhovoru zdravotní sestra Kamila Kopečková z FN Brno

Práce zdravotních sester je různorodá a vždy záleží na tom, na jaké klinice či oddělení se nacházíte. Dnešní rozhovor Vám přinášíme se zdravotní sestrou Transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno Kamilou Kopečkovou.

 

Co Vás vedlo jít na zdravotní školu a stát se zdravotní sestrou?

 

Již jako dítě jsem párkrát ležela v nemocnici a velice se mi líbilo, jak se o mě sestřičky staraly a obdivovala jsem jejich práci. V tuto chvíli jsem si uvědomila, že právě tato práce je ta, kterou bych chtěla dělat. Ráda totiž pomáhám ostatním a pečuji o ně. Tohle mě opravdu baví.

 

Věděla jste už předem, že chcete pracovat na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno?

Po ukončení studia jsem nevěděla, na jaké oddělení bych ráda šla pracovat a ani do jaké nemocnice. Důležité pro mě bylo, abych si práci našla a získala zkušenosti. A to se mi povedlo.

 

Jak moc je tato práce náročná?

Práce sestry na transfúzním oddělení je odlišná, než na klasickém oddělení. Je zde velice důležitá komunikace s lidmi, která není vždy úplně jednoduchá. Práce je nárazová, odvíjí se podle stavu krevních skladů a podle požadavků jednotlivých klinik. Dárci se běžně objednávají na určitý den i čas. Někdy však situace vyžaduje jejich akutní potřebu na týž den. Jsem ráda, že se nám daří.

 

Kde a čím dobíjíte baterky? Jak trávíte volný čas?

Ve volném čase ráda sportuji, sport je úžasný způsob duševní hygieny. Dále ráda fotím, chodím ven do přírody...

 

Vaše aktivity v rámci TTO jsou pro dárce určitě velkým přínosem. Co pro ně vše děláte nad rámec běžné práce?

Kromě práce sestry jako takové mám na starost i nábor dárců. Vymýšlím různé akce pro dárce, benefity apod. Dárcovství krve je bezpříspěvkové, proto se snažíme dárce motivovat a jejich pobyt na transfúzním oddělení zpříjemnit. Velice mě inspiruje TO v Ostravě, kde mají vyčleněnou paní přímo na nábor dárců.

 

Jak jsme na tom jako pracoviště ve srovnání s ostatními TTO v ČR?

Naše oddělení je jedno z největších, co se týká počtu odběrů. Spolupracujeme s ostatními TO Jihomoravského kraje. Myslím, že co se týče odběrů, pak je FN Brno v této oblasti velmi dobře hodnocena.

 

Fotogalerie
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji