Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Přeočkování Modernou je možné v očkovacím centru FN Brno na brněnském výstavišti

/30. 4. 2021/  Dodávky vakcín Moderna jsou nepravidelné, mohou tak někde zkomplikovat přeočkování. Ti, kteří se z různých důvodů nemohli dostavit na revakcinaci, teď v některých očkovacích centrech, nebo nemocnicích hledají tuto vakcinační látku marně. Přeočkovat se ale mohou na brněnském výstavišti.  

Dříve se Modernou očkovali senioři v domovech, část dodávek pak dostali praktičtí lékaři nebo některá očkovací centra, druhou dávku na přeočkování mají automaticky, vždy se ale může stát, že se na druhý řádný termín nemůže člověk dostavit, například z důvodu nemoci. Nápad slučování očkovaných na druhé kolo do jednoho centra vzešel z lékárny FN Brno: Tento systém jsme vymysleli, protože s vakcínami nelze manipulovat, tak abychom je po jednotlivých dávkách někam posílali. V jedné ampulce je deset až jedenáct dávek, které se musí po natažení v krátkém čase spotřebovat,“ vysvětluje vedoucí nemocniční lékárny PharmDr. Šárka Kozáková.    

V nestandardních termínech se budou lidé z širokého okolí moci nechat přeočkovat Modernou v brněnském očkovacím centru na výstavišti, potřeba je ale mít ucelenou skupinu deseti - jedenácti lidí. „Očkovaný první dávkou, který nemá možnost revakcinace v jeho původním centru si zavolá přímo do očkovacího centra FN Brno na telefon 532 231 450 a jakmile budou mít kolegyně skupinu klientů, obvolají je a dají jim termín, tak abychom skupinku přeočkovali,“ doplňuje Kozáková. Na brněnském výstavišti se takto již přeočkovalo kolem 30ti lidí. Předpokládá se, že takových, kteří budou potřebovat druhou dávku Moderny je ještě několik desítek.  

Aby se do budoucna předešlo podobným problémům způsobené nepravidelnou dodávkou vakcín značky Moderna, budou tyto vakcíny určené především pro větší očkovací centra.

Fotogalerie
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji