Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Koronavirus: TESTOVÁNÍ a REZERVAČNÍ SYSTÉM *** Platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV a také VSTUPY DO AREÁLŮ jsou omezeny

Podpořit dárcovství krve v rámci celostátní akce „450ml naděje“ přišlo přes sto nových dárců

Do celostátní kampaně „450ml naděje“ pro podporu prvodárců se zapojilo letos už po třetí Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno. Díky tomu přišlo 11. listopadu darovat krev 102 nových dárců.

„Většinou všechny transfuzní stanice to hodnotí kladně, protože i v době covidové nám dárci chodí, někde je ta účast větší, někde menší, ale každý dárce se počítá a za každého jsou transfúzní stanice rády. Díky našim partnerům a sponzorům máme i věcné dary pro prvodárce, takže je můžeme i trochu nalákat. Je jenom dobře, pokud lidé pokračují a dávají krev dál,“ popisuje Jana Kašpar Jelínková z nadace „450 ml naděje“. Kromě zajímavých darů získal každý účastník i respirátor FFP2 oboustranně prodyšný vyrobený z nanovlákna.  

Podle zkušeností Transfúzního a tkáňového oddělení pak většina prvodárců z těchto akcí už chodí na odběry pravidelně. Velký ohlas je u mladých lidí, kteří jsou na sociálních sítích aktivní a informaci o kampani „450ml naděje“ mezi sebou šíří. Není ale výjimkou, že se po dlouhých letech odhodlají k odběrům i další. „Už jsem se na to chystal dvacet let, ale protože se u každého odběru krve klátím, tak jsem si nebyl jistý. V práci se k nám dostala výzva pro prvodárce, tak jsem se hecnul a přišel jsem i s kolegy. A bylo to nakonec příjemné dopoledne, je tu fajn personál a dobrá atmosféra,“ říká nový prvodárce Petr Bělík a dodává, že pokud to bude možné, bude chodit darovat krev pravidelně.     

Fakultní nemocnice Brno proto všem prvodárcům a zároveň dlouhodobým dárcům děkuje za jejich přízeň a snahu pomoci lidem, kteří krev potřebují. Velké poděkování patří také organizátorům akce „450 ml naděje“.

 

Mgr. Veronika Plachá 

Tisková mluvčí

Fakultní nemocnice Brno

Tel: +420 532 231 387

Tel: +420 722 905 756

Fotogalerie
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji