Novinky týdne 26. - 30. 1. 2015

První společný centrální dispečink v ČR

Ve Fakultní nemocnici Brno byl v úterý 27. ledna 2015 otevřen první společný centrální dispečink ve zdravotnickém zařízení u nás. Unikátní prostor v sobě integruje technické, zdravotnické a krizové dispečerské pracoviště. Jejich spolupráce bude využita zejména v krizových stavech – hromadný příjem pacientů, evakuace, ohrožení nebo havárie.

Nově vytvořené dispečerské centrum se skládá z části urgentního příjmu a částí technického dispečinku. Na něj pak přímo navazuje prostor pro krizový štáb, jež má možnost samostatného vstupu. Jednotlivé prostory jsou zrealizovány tak, aby v případě nutnosti i pracoviště technického velínu mohlo být použito jako pracoviště Urgentního příjmu a obráceně.

Celý dispečerský systém má jednotné ovládání komunikací, technologií a událostí. Celek pak poskytuje příslušný support pro krizové řízení nemocnice.

Modernizace původního centrálního velínu FN Brno z roku 1989 si vyžádala náklady ve výši 10 miliónů korun. Technologie, jež byly zakoupeny díky programu Evropské unie Cezhraničnej spolupráce, stály více než 6 miliónů korun (z 85% EU a 15% FN Brno). Další více než čtyři milióny korun si pak vyžádaly stavební úpravy, jež byly plně hrazeny z vlastních zdrojů nemocnice.

První společný centrální dispečink v ČR

Podruhé a snad ne naposledy

V pondělí 26. ledna 2014 byly za osobní účasti majitelky kosmetického salónu Melissa předány polohovací pomůcky pro nezralé novorozence. 10.005, Kč bylo použito na zakoupení:

• Neobed intensive - 1 ks;
  • Neobed large - 1ks;
  • klokánkovací polohovací deka - 5 ks;
  • froté látka na prostěradla do inkubátoru.

Podruhé a snad ne naposledy

6. teoretický kurz spánkové medicíny

V termínu 19. - 23. ledna 2015 se v seminární místnosti Interní kardiologické kliniky FN Brno konal pod záštitou přednosty Interní kardiologické kliniky prof. MUDr. Jindřicha Špinara, CSc. již 6. teoretický kurz spánkové medicíny České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu, jehož organizátory byl MUDr. Miroslav Moráň z Neurologické kliniky a doc. MUDr. Ondřej Ludka, Ph.D. z Interní kardiologické kliniky. Kurzu se zúčastnilo rekordních 31 lékařů a spánkových techniků z České a Slovenské republiky. Na kurzu přednášelo 16 předních odborníků z oblasti spánkové medicíny včetně současného předsedy Neurologické společnosti prof. MUDr. Karla Šonky, CSc. a světoznámé odbornice na narkolepsii prof. MUDr. Soni Nevšímalové, DrSc.

Regulace přívodních a odtahových ventilátorů FN Brno (Frekvenční měnič)

V rámci této stavebně investiční akce byly do napájecích obvodů pro dva centrální odtahové a dva centrální přívodní ventilátory vřazeny frekvenční měniče. Dále byl celý systém doplněn o moderní bezpečnostní prvky, např. bezpečnostní silové vypínače pro možnost vypnutí ventilátorů v případě nebezpečí nebo při servisu. Z důvodu stáří celého původního systému akce zahrnovala i osazení nového řídicího systému včetně zobrazování a ovládání z velínu FN Brno. Tento nový systém bude generovat výraznou úsporu finančních prostředků za el. energii a servisní náklady. Akce o finančním objemu 1 420 298,- Kč vč. DPH byla do užívání předána dne 9. ledna 2015. Akci koordinovalo a technicky zajišťovalo Oddělení inženýrských činností FN Brno.

Záložní přistávací plocha

V rámci stavby nového heliportu HEMS byla původní záložní přistávací plocha přemístěna před objekt. X. Zde bude sloužit opět jako záložní přistávací plocha pro denní přistání vrtulníku ve výjimečných případech a situacích. Plocha byla osazena prvky kolektivní ochrany firmou IMOS Brno k zamezení přístupu nepovolaných osob při přistání vrtulníku.

Záložní přistávací plocha

Pozvánka na promoakci výrobků AVÉNE, A-DERMA, KLORANE, DUCRAY

Lékárna FN Brno, PMDV, výdejna u vrátnice Jihlavská zve v pátek 6. února 2015 od 9.00 do 15.00 hodin na promoakci kosmetiky AVÉNE, A-DERMA a vlasových přípravků KLORANE a DUCRAY:

• určování typu pleti a jemné líčení s kosmetickou poradkyní
  • k nákupu přípravků AVÉNE nad 600,- Kč dostanete dárek
  • k nákupu šampónů KLORANE dárek malý šampón

Pozvánka k nákupu kosmetiky Vichy

Lékárna FN Brno, PMDV, pavilon X (DTC) zve všechny zájemce o kosmetiku VICHY k nákupu péče o obličej v měsíci únoru s mimořádnou slevou:

• při koupi 2 produktů na obličej (např. krém + odličovací přípravek) - sleva 300,- Kč;
  • při koupi 3 produktů na obličej (např. krém + make-up + odličovací přípravek) - sleva 500,- Kč;
  • odličovací přípravek lze pouze 1ks na 1 nákup.

Platí od 2. do 28. února 2015