Novinky týdne 2. - 6. 11. 2009

Praktický ultrazvukový kurz

Ve dnech 6. a 7. listopadu 2009 se uskuteční praktický ultrazvukový kurz pro aplikace 3D/4D technologií v gynekologii a porodnictví. Pozvánku naleznete ZDE >>>>.

8. česko-slovenská konference reprodukční gynekologie a 19. sympozium asistované reprodukce

Ve dnech 12. - 13. listopadu 2009 se v Hotelu International v Brně bude konat 8. česko-slovenská konference reprodukční gynekologie 19. sympozium asistované reprodukce s mezinárodní účastí. O velkém zájmu o tuto tradiční podzimní odbornou akci pořádanou Sekcí asistované reprodukce ČGPS ČLS JEP a Gynekologicko-porodnickou klinikou MU a FN Brno svědčí množství přihlášených prací. Reprodukční gynekologie bude zastoupena 23 pracemi českých a slovenských odborníků a témata z asistovaná reprodukce budou prezentována v 39 přihlášených pracech. Odborný program zahrnuje i tři satelitní sympozia se zahraničními hosty. Hlavním koordinátorem celé akce je prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky a současně i předseda Sekce asistované reprodukce ČGPS.

Daruj naději, daruj krev!

Dne 29. října 2009 pořádalo TO a KB FN Brno akci s názvDaruj naděj_daruj krev_M_120.jpgem Helloweenské odběry nejen s upíry. V dopoledních hodinách probíhal samotný odběr, jehož se zúčastnilo devět lidí, z toho osm prvodárců - členové sdružení Brněnští otaku. Odpoledne se pak konal charitativní průvod v maskách, při kterém byly rozdávány letáčky a vizitky.