Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Hlasování v soutěži BATIST Nej sestřička 2017 začalo. Fandíme Michaele Malé z FN Brno

Staniční sestra Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno Mgr. Michaela Malá se dostala mezi dvanáct finalistek soutěže BATIST Nej sestřička 2017. Velké finále se uskuteční na podzim tohoto roku. Organizátoři soutěže však odstartovali veřejné hlasování, kterého se můžete zúčastnit i Vy.

 

Hlasovat můžete zde: http://nejsestricka.cz/aktualni-rocnik/

 

 

 

Nelékařští zdravotní pracovníci z FN Brno jsou v této soutěži dlouhodobě úspěšní. V roce 2015 vyhrála Mgr. Renáta Grossová Klementová z Endoskopického centra, o rok později byl v kategorii „Nejsestřička Sympatie 2016" a s největším počtem bodů od veřejnosti vyhlášen Jakub Šesták z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Tehdy byl jediným mužem v rámci zdravotních sester, který byl ve finále a dostal od veřejnosti nejvíce hlasů.

 

 

Na otázku, proč se rozhodla stát právě zdravotní sestrou, Mgr. M. Malá odpovídá:

„U nás v rodině máme několik generací zdravotních sester – moje prateta, teta i nejstarší sestra jsou zdravotní sestry, takže toto povolání prostě máme v krvi. Když jsem byla malá, byla jsem jednou za pratetou v ambulanci, kde jsem si zkoušela čepec zdravotní sestry (tenkrát se ještě nosily čepce), vzpomínám si, jak prateta tenkrát řekla, že budu moc pěkná zdravotní sestra. Když jsem se v osmé třídě rozhodovala, na jaký směr se vydat, tak jsem si řekla, že to zkusím na zdravotní sestru, a vyšlo to. Po čtyřech letech střední školy jsem jako diplomovaná sestra nastoupila do práce ve Fakultní nemocnici Brno. Původně jsem pracovala na ortopedii u dospělých pacientů v Bohunicích.“

 

Celý rozhovor je k dispozici na adrese:

http://www.fnbrno.cz/mgr-michaela-mala-byt-zdravotni-sestrou-neni-prace-ale-poslani/t5833

 

 

 

 

Mgr. Pavel Žára, M.A.

Centrum komunikace

Fakultní nemocnice Brno

tel. +420 532 232 193

e-mail:

Fotogalerie
Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji