Menu
Česky English Deutsch
+420 532 23 1111

Městská policie darovala krev

HROMADNÝ ODBĚR STRÁŽNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ MĚSTSKÉ POLICIE BRNO NA TTO 17. 5. 2017 V MÉDIÍCH

 

Reportáž na TV Barrandov
ve večerních zprávách: http://www.barrandov.tv/video/97899-nase-zpravy-17-5-2017  od 21.44 minuty.

Reportáž na ČT24
v pořadu Studio ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/217411058330517/ od 17.22 minuty

Fronty před nemocnicí. Sedmdesát strážníků hromadně darovalo krev
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-fronty-pred-nemocnici-sedmdesat-strazniku-hromadne-darovalo-krev-20170517.html

Krev dalo devadesát strážníků   
Zdroj:  Brněnský deník 
Datum:  18.05.2017 
Autor:  (mok) 
Odkaz:   http://brnensky.denik.cz/  
Rubrika:  Brno 
Str.:  3 
Oblast:  Regionální deníky - Jihomoravský kraj 
ProfilID:  FN Brno 

Text:
Brno – Až na krev jdou při práci brněnští strážníci. Přinejmenším včera a předevčírem, kdy se společně vydali do bohunické fakultní nemocnice darovat krev. V době, kdy řada nemocnic hlásila nedostatek krve, si sedmdesát strážníků nechalo dobrovolně půllitr odebrat. "Šlo o prvodárce. Kromě nich se nám podařilo sehnat i dalších dvacet kolegů, kteří darovali krev dříve, ale po přestěhování do Brna už znovu nezačali," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Dodal, že do budoucna zvažují i hromadný zápis do národního registru dárců kostní dřeně.

Fotogalerie na www.rovnost.cz

FOTO: Strážníci pomohli nemocnici, na krev poslali 70 prvodárců   
Zdroj:  brno.city.cz 
Datum:  17.05.2017 
Odkaz:   http://brno.city.cz/zpravodajstvi/view/10469  
Oblast:  WWW - cz 
ProfilID:  FN Brno 

Anotace:
Nemocnice v Jihomoravském kraji trápí nedostatek dárců krve. Svého poslání pomáhat a chránit se ujalo sedmdesát strážníků, kteří se zhostili role dobrovolníků. Fakultní nemocnice v Brně tak získala do zásob krevní plazmu či krevní destičky.

Text:
Nemocnice v Jihomoravském kraji trápí nedostatek dárců krve. Svého poslání pomáhat a chránit se ujalo sedmdesát strážníků, kteří se zhostili role dobrovolníků. Fakultní nemocnice v Brně tak získala do zásob krevní plazmu či krevní destičky.

Strážnici našli ve svých řadách 70 prvodárců. FOTO: Městská policie Brno 
Zájem o dárcovství projevilo téměř sedmdesát brněnských strážníků, kteří si ve Fakultní nemocnici v Brně nechali vzít "životudárnou" tekutinu. 
"Nesmírně cennými jsou pro transfuzní stanice prvodárci. Městská policie Brno jich ve svých řadách našla na základě jediné výzvy téměř sedmdesát," řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. 
Podle ředitele strážníků jsou "jeho muži" v mnoha ohledech ideálními dárci. "Jsou fyzicky zdatní, musejí být v dobrém zdravotním stavu a navíc se náš tým díky náboru nových kolegů omlazuje," uvedl ředitel brněnských strážníků Luboš Oprchal, Organizace své zaměstnance k darování krve motivuje 
 "Doufáme, že motivují i další nové dárce. Kromě skvělého pocitu z dobrého skutku získají bezplatně i výsledky rozboru z kontrolního odběru krve a možnost daňového odpočtu," upozornil ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus. 
Strážníci podnikají i jiné mimopracovní aktivity. "Hlídky se každoročně účastní akce Ukliďme Česko, sbírají odhozené injekční stříkačky, zapojují se do ekologické výchovy a materiálně podporují rodiny nemocných dětí," dodal na závěr Ghanem. 

 Autor: Vaňkát Lukáš 

Místo události: Jihlavská 340/20,Brno
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/7840-straznici-darovali-krev-na-jedinou-vyzvu-se-prihlasilo-temer-sedmdesat-prvodarcu.html  

Stovka strážníků »cedila«v Brně krev, teď zvažují i dárcovství kostní dřeně  
http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/469611/stovka-strazniku-cedila-v-brne-krev-ted-zvazuji-i-darcovstvi-kostni-drene.html

Brněnští strážníci darují krev    
Zdroj:  Radiožurnál 
Datum:  17.05.2017 
Čas vysílání:  12:06:41 
Moderátor:  Jana GULDA 
Hosté:  Tomáš SITA, Tomáš KREMR, Hana LEJDAROVÁ 
Relace:  Hlavní zprávy 12:00 
Pořadí:  7 
Rozsah:  00:00:50 
Oblast:  Rozhlas 
ProfilID:  FN Brno 

Anotace:
Jana GULDA, moderátorka: Sto brněnských strážníků se rozhodlo, že tento týden hromadně darují krev. Je to každý pátý zaměstnanec tamní městské policie. Nadřízené překvapil hlavně zájem mezi prvodárci, kterých se přihlásilo 70. Tomáš SITA, prvodárce: Pořád jsem se k tomu nějak nemohl rozhoupat a teď vlastně městská policie vyhlásila, že je možnost toho darování, tak jsem se přihlásil.

Text:
Jana GULDA, moderátorka:
Sto brněnských strážníků se rozhodlo, že tento týden hromadně darují krev. Je to každý pátý zaměstnanec tamní městské policie. Nadřízené překvapil hlavně zájem mezi prvodárci, kterých se přihlásilo 70.

Tomáš SITA, prvodárce:
Pořád jsem se k tomu nějak nemohl rozhoupat a teď vlastně městská policie vyhlásila, že je možnost toho darování, tak jsem se přihlásil. Je to pro dobrou věc, takže proč ne?

Tomáš KREMR, redaktor:
Říká 24letý prvodárce Tomáš Sita. Význam prvodárců vysvětluje primářky Transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno Hana Lejdarová.

Hana LEJDAROVÁ, primářka Transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno:
Je to nový člověk, je to nový kontakt, je to způsob, jak rozšířit ten registr, mít takový další lidi v kontaktu a je to i způsob, jak ty stávající dárce, ten stávající registr šetřit.

Tomáš KREMR, redaktor:
Vedení Městské policie Brno nevyloučilo, že by se strážníci mohli podobně organizovaně zapsat do registru dárců kostní dřeně. Z Brna Tomáš Kremr, Radiožurnál.

Brněnští strážníci darují v těchto dnech 45 litrů krve. Většina jsou prvodárci
http://www.rozhlas.cz/brno/zpravodajstvi/_zprava/brnensti-straznici-daruji-v-techto-dnech-45-litru-krve-vetsina-jsou-prvodarci--1726587

 

FN Brno pouští brněnským strážníkům pořádně žilou    

Zdroj:  ibrno.cz 

Datum:  25.05.2017 

https://www.ibrno.cz/zajimavosti/62043-fn-brno-pousti-brnenskym-policistum-poradne-zilou.html

 

Informace o pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji