17. listopad si FN Brno připomene výstavou dobových fotografií

Třicáté výročí Dne boje za svobodu a demokracii (1989 – 2019), tzv. 17. listopad 1989, si Fakultní nemocnice Brno připomene výstavou autorských fotografií současného primáře Centrálních operačních sálů MUDr. Tomáše Svobody, který je sám pořídil coby student třetího ročníku Lékařské fakulty UJEP v r. 1989. Neformální vernisáž výstavy se uskuteční za účasti ředitele FN Brno MUDr. Romana Krause, MBA, v úterý 12. listopadu 2019 ve 13.00 hodin v 2.NP pavilonu L – areál Bohunice.

T. Svoboda

Nepovažuji se za žádného hrdinu. Prostě jsem tehdy fotografoval události, aniž bych věděl a tušil, k čemu ty fotografie použiji. Jsem nesmírně rád, že je mohu takto nabídnout k vidění. Zachycují, myslím, dobře atmosféru tehdejších revolučních týdnů,“ uvedl prim. MUDr. Tomáš Svoboda.

Výstava zhruba 40 fotografií mapuje listopadové události v Brně, dění nejenom v centru města, ale také na Lékařské fakultě, činnost tehdejších studentů mediků, komunistickou propagandu atd. Výstavu rovněž doplní také ukázky z tisku tehdejších novin.

Mgr. Pavel Žára, M. A.

Centrum komunikace