16. česko-slovenská konference reprodukční gynekologie a 27. sympozium asistované reprodukce

Ve dnech 14. – 15. 11. 2017 se uskutečnila 16. česko-slovenská konference reprodukční gynekologie a 27. sympozium asistované reprodukce. Již tradiční výroční podzimní akce, kterou pořádala Sekce asistované reprodukce ČGPS ČLS JEP a Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno, proběhla v Brně v Hotelu International. Sympozium asistované reprodukce je nejvýznamnější odborná akce z asistované reprodukce, která se v naší zemi koná. Hlavním koordinátorem je přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSC., MBA. Záštitu převzali ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc., a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.

V průběhu dvou dní byla prezentována téměř padesátka odborných prací (48) z oblasti reprodukční medicíny, gynekologické operativy, léčby myomů, asistované reprodukce, embryologie, andrologie, genetiky i práva. Součástí programu byla tři satelitní sympozia, jedna kontroverzní diskuse a křest knihy „Rodičem kdykoliv a jakkoliv?". Kromě odborníků z České republiky vystoupili také přednášející ze Slovenska, Anglie a Belgie. Počet prací svědčí o velkém zájmu o tuto akci nejen z Česka, ale i od slovenských kolegů. Zájem byl v letošním roce skutečně rekordní, konferenci navštívilo téměř 400 účastníků.