Ráda pomáhám ostatním, říká v rozhovoru zdravotní sestra Kamila Kopečková z FN Brno

Práce zdravotních sester je různorodá a vždy záleží na tom, na jaké klinice či oddělení se nacházíte. Dnešní rozhovor Vám přinášíme se zdravotní sestrou Transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno Kamilou Kopečkovou.

 

Co Vás vedlo jít na zdravotní školu a stát se zdravotní sestrou?

 

Již jako dítě jsem párkrát ležela v nemocnici a velice se mi líbilo, jak se o mě sestřičky staraly a obdivovala jsem jejich práci. V tuto chvíli jsem si uvědomila, že právě tato práce je ta, kterou bych chtěla dělat. Ráda totiž pomáhám ostatním a pečuji o ně. Tohle mě opravdu baví.

 

Věděla jste už předem, že chcete pracovat na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno?

Po ukončení studia jsem nevěděla, na jaké oddělení bych ráda šla pracovat a ani do jaké nemocnice. Důležité pro mě bylo, abych si práci našla a získala zkušenosti. A to se mi povedlo.

 

Jak moc je tato práce náročná?

Práce sestry na transfúzním oddělení je odlišná, než na klasickém oddělení. Je zde velice důležitá komunikace s lidmi, která není vždy úplně jednoduchá. Práce je nárazová, odvíjí se podle stavu krevních skladů a podle požadavků jednotlivých klinik. Dárci se běžně objednávají na určitý den i čas. Někdy však situace vyžaduje jejich akutní potřebu na týž den. Jsem ráda, že se nám daří.

 

Kde a čím dobíjíte baterky? Jak trávíte volný čas?

Ve volném čase ráda sportuji, sport je úžasný způsob duševní hygieny. Dále ráda fotím, chodím ven do přírody...

 

Vaše aktivity v rámci TTO jsou pro dárce určitě velkým přínosem. Co pro ně vše děláte nad rámec běžné práce?

Kromě práce sestry jako takové mám na starost i nábor dárců. Vymýšlím různé akce pro dárce, benefity apod. Dárcovství krve je bezpříspěvkové, proto se snažíme dárce motivovat a jejich pobyt na transfúzním oddělení zpříjemnit. Velice mě inspiruje TO v Ostravě, kde mají vyčleněnou paní přímo na nábor dárců.

 

Jak jsme na tom jako pracoviště ve srovnání s ostatními TTO v ČR?

Naše oddělení je jedno z největších, co se týká počtu odběrů. Spolupracujeme s ostatními TO Jihomoravského kraje. Myslím, že co se týče odběrů, pak je FN Brno v této oblasti velmi dobře hodnocena.

 

Fotogalerie


zde může být Vaše reklama logo Zbrojovky Brno logo Lékaři bez hranic
Kalendář akcí
červenec
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
2017
Anketa
Setkali jste se ve FN Brno s korupčním jednáním?CZ ENG DE

změnit velikost písma

Jihlavská 20, 625 00 Brno
+420 532 23 1111
fnbrno@fnbrno.cz

NIAHOSM ISO 9001:2008 ISO 14001:2001