O nás

Pracoviště klinické psychologie v porodnici pokrývá širokou oblast problematiky, která mimo konziliární služby u psychicky alterovaných pacientek dnes zahrnuje celou šíři psychosomatických poruch v gynekologii a porodnictví, oblast psychoonkologie a sexuálních poruch u žen. Pracoviště je centrem doškolování lékařů a psychologů v oblasti psychosomatiky a psychoonkologie i v oblasti zásad smysluplné a účelné komunikace mezi zdravotníky a pacienty, popř. jejich rodinných příslušníků. Významnou měrou se pracoviště orientuje na diagnostiku, ale především na psychoterapii jmenovaných poruch. Pracoviště je mimo jiné zaměřeno i na péči o zdrav. personál (tj. lékaře a sestry).

Struktura pracoviště

část

• ambulantní
  • konziliární

Pracovníci

• doc. PhDr. Marcela Bendová, PhD.

Nadstandardní služby

V plném rozsahu soudobé psychosomatické, psychoterapeutické a sexuologické péče (ženských sexuálních poruch). V současné době je zaváděna do praxe i skupinová psychoterapie pro onkologické pacienty a jejich rodinné příslušníky pomocí telefonu, tzv. telekonfernece