Novinky týdne 2. - 6. 2. 2015

Reprezentační ples brněnských fakultních nemocnic

V sobotu 31. ledna 2015 se v brněnském hotelu International uskutečnil reprezentační ples obou brněnských fakultních nemocnic - FN Brno a FN u sv. Anny. Již tradičními atributy byla dobrá hudba, nápadité kostýmy ve stylu květinových dětí a bohatá tombola.

Ples_2015

17th Colours of sepsis

Ve dnech 27. až 30. ledna 2015 se uskutečnil největší český kongres intenzivní medicíny 17th Colours of sepsis (bývalý PG kurs sepse a MODS) v Ostravě. Mezi přednášejícími byli již tradičně nejen čeští lékaři, ale také četní odborníci ze zahraničí, včetně aktuálního prezidenta Světové federace společností Intenzivní medicíny prof. J. L. Vincenta z Bruselu. Registrovaných bylo letos 1200 účastníků z České republiky a ze zahraničí.

Kliniku anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno zastupovalo sedm přednášejících, kteří přednesli celkově 11 vyzvaných přednášek z oblasti sepse, orgánového selhání, hemodynamiky, léčby perioperačního krvácení, perioperačních komplikací a vzdělávání v oboru Intenzivní medicíny. Lékaři z kliniky také předsedali četným sekcím.

Působení zástupců KARIM FN Brno bylo pořadatelem kongresu hodnoceno velmi kladně.

Pozvánka na výstavu fotografií Obyčejný svět

V pondělí 9. února 2015 bude ve foyer 3. NP pavilonu L bohunické nemocnice FN Brno pro veřejnost otevřena výstava fotografií Obyčejný svět Petra Stříbrckého. Na fotografiích, které autor na výstavu vybral, jsou květy, trávy a lístky kolem Blanska, ne v dalekých krajích, ale na obyčejných mezích a stromech kolem nás. Výstava potrvá do 9. března 2015.

Výstava fotografií Obyčejný svět

Alligátoři opět darovali krev

Stejně jako loni v květnu dostavila se tento týden skupina hráčů brněnského týmu amerického fotbalu Alligators Brno na TTO FN Brno s jediným záměrem – bezplatně a dobrovolně darovat krev. Většina z nich je opakovanými dárci krve, ovšem přivedli s sebou i některé spoluhráče jako prvodárce. Alligátoři opět dokázali, že jsou srdcaři nejen na hřišti, ale i v životě. Všem, kteří přišli darovat krev, děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Alligátoři opět darovali krev

Výtah č. 62 uveden do provozu

V objektu E na PMDV byl v průběhu měsíců října 2014 - ledna 2015 zrekonstruován výtah číslo 62. Zhotovitelem akce byla firma OTIS, a.s. K velké radosti KNPT a KIGOPL je výtah od pátku 30. ledna 2015 opět v provozu. Náklady na rekonstrukci ve výši 1 790 800,- Kč vč. DPH hradila FN Brno z vlastních zdrojů. Stav před výměnou a po jejím dokončení dokumentují přiložené fotografie.

Pozvánka na promoakci výrobků AVÉNE, KLORANE, A-DERMA

Lékárna FN Brno, PMDV, pavilon X (DTC) zve v úterý 10. února 2015 od 9.00 do 13.00 hodin na promoakci kosmetiky AVÉNE, A-DERMA a vlasových přípravků KLORANE;

• určování typu pleti s kosmetickou poradkyní;
  • k nákupu přípravků této kosmetiky dostanete dárek.

Pozvánka k nákupu kosmetiky Vichy

Lékárna FN Brno, PMDV, pavilon X (DTC) zve všechny zájemce o kosmetiku VICHY k nákupu péče o obličej v měsíci únoru s mimořádnou slevou :

• při koupi 2 produktů na obličej (např.krém + odličovací přípravek) - sleva 300,- Kč;
  • při koupi 3 produktů na obličej (např. krém + make-up + odličovací přípravek) - sleva 500,- Kč;
  • odličovací přípravek lze pouze 1ks na 1 nákup.

Platí od 2. do 28. února 2015

Nabídka Valentýnského menu, 14. 2. 2015

• Valentýnské menu restaurace Nekonečno - zde http://www.nekonecnorestaurant.cz/novinky.php?id=464
  • Valentýnské menu restaurace Boulevard - zde http://www.boulevardrestaurant.cz/novinky/valentynske-menu-49/