Novinky týdne 12. - 16. 10. 2009

Peníze z Evropy i do FN Brno

Ve středu 14. říjnTK 14_10_2009_M_120.jpga 2009 se ve FN Brno uskutečnila tisková konference. Jejím cílem bylo seznámit zástupce médií se skutečností, že FN Brno se podařilo získat na Modernizaci a obnovu přístrojového vybavení Traumacentra FN Brno 82 miliónů z evropských strukturálních fondů.

Půl litru naděje

V týdnu od 12. do 16. října 2009 probíhala na TO a KB FN Brno akce Půl litru naděje. Akce konaná ve spolupráci s rádiem KISS HÁDY přivedla do FN Brno na devadesát nových dárců . Více na http://www.kisshady.cz/akce/pul-litru-nadeje-276.html.

Certifikát systému řízení environmentu dle normy ISO 14001:2004

Dne 15. října 2009 převzala Bc. Klára Čížková za Oddělení hospodářsko-technické správy certifikát systému řízení environmentu dle normy ISO 14001:2004. Certifikaci tohoto systému provedla v březnu tohoto roku společnost Det Norske Veritas. V současné době je FN Brno jediná nemocnice v ČR se zavedeným systémem na ochranu životního prostředí.

14. kongres Slovenské kardiologické společnosti

Ve dnech 8. - 11. září 2009 se v Bratislavě konal 14. kongres Slovenské kardiologické společnosti s mezinárodní účastí. Na kongresu měla aktivní zastoupení i Interní kardiologická klinika FN Brno a to vedením bloku České kardiologické společnosti, kde zazněly vyzvané přednášky profesora Špinara na téma "Význam BNP pro diagnózu a prognózu srdečního selhání" a docenta Chaloupky "Význam snižování cholesterolu u nemocných se srdečním selháním". V posterové sekci se kolektiv autorů M. Felšöci, R. Miklík, J. Pařenica, D. Tomčíková a J. Špinar z IKK FN Brno se svou prací "Ovlivňuje hladina hemoglobinu prognózu pacientů s akutním srdečním selháním?" dostal mezi 6 nejlepších posterů a v moderované prezentaci obsadil konečné 3. místo.

XX. Izakovičov memoriál

V minulém týdnu, ve dnech 8. a 9. října 2009 se pracovníci OLG FN Brno zúčastnili jednání Celostátní konferencie lekárskej genetiky s medzinárodnou účasťou - XX. Izakovičova memoriálu.

Z našeho pracoviště zazněla tři sdělení a dále jsme se účastnili dvěma postery.

Brněnského genetického dne

Ve čtvrtek 15. října 2009 organizovalo Oddělení lékařské genetiky FN Brno v bohunickém kinosále další ročník již tradičního Brněnského genetického dne, kterého se zúčastnilo více než 250 odborníků z České a Slovenské republiky. Průběh si dovolíme komentovat milým dopisem z dnešního dopoledne paní MUDr. Dany Kantarské z oddělení lékařské genetiky v Banské Bystrici, za který velmi děkujeme.

Dobrý deň,

chcem poďakovať za perfektnú organizáciu, milé prijatie a naozaj zaujímavý program Brnenského genetického dňa. Cesta k vám z B. Bystrice je síce dosť hrozná, ale skvelé podujatie to vykompenzuje.

Posielam prihlášku na prenatálnu diagnostiku a teším sa na stretnutie.

Dana Kantarská

Srdeční dík patří všem pracovníkům OLG FN Brno, kteří se na přípravě a realizaci konference podíleli.

Pracovní den Společnosti lékařské genetiky - Konference prenatální diagnostiky

Z dalších akcí pro odbornou i laickou veřejnost, které na podzim 2009 připravuje OLG FN Brno, si dovolujeme upozornit na Pracovní den Společnosti lékařské genetiky - Konference prenatální diagnostiky, který se uskuteční 6. listopadu 2009 v Kinosále FN Brno.

O lékařské genetice pro veřejnost

Dne 3. listopadu 2009 pak zazní první z letošního cyklu přednášek o lékařské genetice pro veřejnost., který OLG FN Brno ve spolupráci s Mendelovým muzeem MU Brno připravuje. Přednáškový cyklus byl zahájen v loňském roce a pro velký zájem bylo rozhodnuto o jeho pokračování.

Informace OVPZ

Ve dnech 12. a 13. října 2009 proběhly ve Vzdělávacím středisku Netroufalky 1, zkoušky sanitářského kurzu konaného v termínu 7. září - 2. října 2009.

Z přihlášených účastníků získalo:

• Osvědčení Všeobecného sanitáře 23
  • Osvědčení Sanitáře pro operační sál 21
  • Osvědčení Sanitáře pro zařízení lékárenské péče 21

Novinky z brněnského Národního >>>>

Ze slovníku krizového řízení

Mimořádná událost

Událost nebo situace vzniklá v určitém prostředí v důsledku živelní pohromy, havárie, nezákonnou činností, ohrožením kritické infrastruktury, nákazami, ohrožením vnitřní bezpečnosti a ekonomiky, která je řešena obvyklým způsobem orgány a složkami bezpečnostního systému podle zvláštních právních předpisů. Pod tímto pojmem je v současných právních předpisech ČR uváděna řada pojmů jako jsou např. mimořádná situace, nouzová situace, pohroma, katastrofa, havárie.

říjen
Setkali jste se ve FN Brno s korupčním jednáním?