Novinky týden 9. - 13. 2. 2015

4. ROČNÍK MaRS, 24-hodinový maraton s roztroušenou sklerózou

V sobotu 7. března 2015 od 10.00 do 14.00 hodin se ve Fakultní nemocnici Brno, pavilón D1 v prostorách ambulance Rehabilitačního oddělení bude konat 4. ročník 24-hodinového maratónu s roztroušenou sklerózou MaRS 2015, sportovně-dobročinné akce. Připraven je kruhový trénink na ergometrech, posilovací a vyrovnávací cvičební prvky, test rovnováhy, testy jemné motoriky a kognitivních funkcí. Pro nejmenší je připraveno malování společného obrazu a jóga - cvičení pro všechny. Celé prostory jsou bezbariérové a tréninkový plán ušitý každému na míru.

Vytvořením týmu (4 - 12 osob) pomůžete podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Přátelé platí dobrovolné vstupné v ceně 100,- Kč. V případě zájmu se prosím přihlaste (http://www.fnbrno.cz/4-rocnik-mars-24-hodinovy-maraton-s-roztrousenou-sklerozou/t5008) nebo kontaktujte Mgr. Kolaříka, , který celou akci koordinuje.

Projekt ve spolupráci s MS Centrem při Neurologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze pod vedením prof. MUDr. Evy Havrdové, CSc. organizuje Nadační fond IMPULS. Projekt vznikl v roce 2012 z iniciativy pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS), kteří si uvědomili potřebu fyzické aktivity jako nedílné součásti léčby. Záštitu nad touto akcí převzala starostka obce Průhonice PhDr. Hana Borovičková.

Letos se do projektu zapojí celkem 10 měst z celé ČR. S mottem „Jsme roztroušeni po celém světě“ vyzýváme i MS organizaci na Slovensku a ve Švýcarsku, aby se připojily ke cvičení a symbolicky podpořily hlavní myšlenky maratonu. Spojení mezi městy zajistí telemosty. I v tomto roce budou cvičit jak pacienti, tak lékaři, fyzioterapeuti, psychoterapeuti a známé osobnosti.

Pozvánka na promoakci výrobků firmy ANNABIS

Lékárna FN Brno, PMDV, výdejna,Jihlavská u vrátnice zve ve čtvrtek 19. února 2015 od 9.00 do 15.00 hodin na promoakci výrobků firmy ANNABIS:

• představení kvalitních výrobků z léčebného bio konopí s širokým využitím např. při bolest pohybového aparátu, na žíly, péče o celé tělo;
  • k nákupu jednoho velkého výrobku dostane ZDARMA jeden malý (akce trvá nejen v rámci promoakce!).

Víkenďáci a ZZS JmK zve na dětský letní tábor

Již 4. rokem pořádá Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, p. o. ve spolupráci s občanským sdružením Víkenďáci pro děti letní dětský tábor. Tábor proběhne v termínu od 12. – 25. července 2015 v Herolticích u Tišnova. Pro děti je připraven velmi zajímavý program.

Víkenďáci a ZZS JmK zve na dětský letní tábor