Aktuality

Ve spolupráci s Neurologickou klinikou bylo zavedeno peroperační monitorování nervových funkcí při operacích skolióz pomocí evokovaných potenciálů.
V indikovaných případech operujeme postižení bederní páteře moderními systémy dynamické stabilizace – z předního přístupu náhrady (endoprotézy) meziobratlových plotének, ze zadního přístupu transpedikulární systém Dynesys.
V oblasti artroskopických operací ramena užití metodiky MITEK k fixaci měkkých tkání, k artroskopické operativě využití speciálního odpařovacího systému VAPOR.
Při řešení defektů chrupavky velkých kloubů u mladších osob (především kolenního a hlezenního kloubu) používáme metodu transplantace vlastních (autologních) chrupavčitých buněk (chondrocytů)
Zavedena byla moderní skupinová ošetřovatelská péče se speciální dokumentací u nemocných hospitalizovaných na standartních i intenzivních jednotkách.

fnbrno@fnbrno.cz