Bližší informace na: http://www.crs.cz/cs/akce/vsechny.html

Valtické kurzy abdominální a gastrointestinální radiologie

Termín: 31.8.2017 - 2.9.2017

Základní téma: Gastrointestinální a abdominální radiologie včetně uroradiologie

Pořádá: Sekce abdominální a gastrointestinální radiologie RS ČLS JEP a Klinika radiologie a nukleární medicíny FN Brno Odborný garant: prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA

Počet hodin: 18

Rámcový program: Zobrazovací metody používané v diagnostice onemocnění břicha. Zobrazovací anatomie (dr. Bartůšek, 2 hodiny). Zobrazování gastrointestinálního traktu (prof. Válek, 2 hodiny). Zobrazování hepatobiliárního systému (prim. Hořejš, 2 hodiny). Náhlé příhody břišní (dr. Bohatá, 1 hodina). Zobrazování ostatních onemocnění (dr. Bartůšek, 2 hodiny). Základní intervenční techniky (prof. Válek, 1 hodina). Diferenciální diagnostika (prof. Válek, 3 hodiny). Ověření znalostí testem (prof. Válek, 1 hodina).

Předpokládaná výše slevy z poplatku za akci pro členy RS: 1000-1500 Kč.

Místo: Valtice Kontaktní adresa: Jitka Halouzková, RDK FN Brno Jihlavská 20 Brno E-mail: jhalouzkova (@) fnbrno.cz

XVI. kurz magnetické rezonance

Termín: 21.9.2017 - 23.9.2017

Základní téma: Zobrazování muskuloskeletálního systému. Základní sekvence, typy a triky, protokoly. Nejčastější abnormality a jejich hodnocení.

Pořádá: Klinika radiologie a nukleární medicíny LF MU a FN Brno - Bohunice a MR sekce ČRS

Odborný garant: doc. MUDr. Marek Mechl, Ph.D, MBA

Počet hodin: 16

Kapacita účastníků: 160

Předpokládaná výše slevy z účastnického poplatku pro členy RS: 25%

Místo: Brno, Hotel Myslivna Kontaktní adresa: Marek Mechl, Radiologická klinika LF MU a FN Brno

VII. Český neuroradiologický kongres

Termín: 19.10.2017 - 20.10.2017

Základní téma: Epilepsie. Multimodalitní zobrazování mozkových nádorů. Myelopatie z pohledu neurologa a radiologa. Paranasální dutiny. Varia.

Pořádá: Neuroradiologická společnost ČLS JEP, Symma s.r.o

Odborný garant: doc. MUDr. Marek Mechl, Ph.D, MBA

Počet hodin: 18

Kapacita účastníků: 200