2. ročník akce „S krtkem na Praděd“

Zkušenost s léčbou těžkého onemocnění u blízké osoby se často stává motivem pro pomoc ostatním nemocným či osobám s postižením. Pomoc při léčbě těžce nemocných dětí je, mimo jiné, posláním Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK, www.krtek-nf.cz. Organizátoři akce „S KRTKEM NA PRADĚD“ se rozhodli, fond KRTEK podpořit.

Dne 16. 6. 2017 v 17:00 hodin vyrazila skupina 16 sportovních přátel z FN Brno (z Dětské nemocnice) „S KRTKEM NA PRADĚD“. Na trasu dlouhou 160 km vyrazili již podruhé, převážně na horských kolech, někteří účastníci i běželi. Cílem akce je přispět k propagaci Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK a získat finanční prostředky. Otcem akce je Ing. Viktor Slavíček, jehož syn byl léčen na Klinice dětské onkologie FN Brno pro akutní lymfoblastickou leukémii. Patronkou projektu je členka Městského divadla Brno a podporovatelka Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK, paní Hana Holišová.

Večerní start a netradiční putování noční krajinou podpořili svou přítomností členové správní a dozorčí rady fondu KRTEK, v čele s předsedou, prof. MUDr. Jaroslavem Štěrbou, Ph.D. Bouřka těsně před startem už nemohla nic změnit a proměnlivé počasí v průběhu noci důkladně prověřilo síly a odhodlání všech účastníků do cíle dorazit. Dojet či dojít z Brna na Praděd není lehké, ale není ani zdaleka tak náročné jako onkologická léčba. Přesto se člověk nesmí svého cíle vzdát, i když cíl je v nedohlednu. Za 18 hodin dorazila skupina sportovců na Praděd. Sportovními zážitky a radostí na vrcholu pro partu sportovců však akce neskončila; fondu KRTEK přinesla více než 27.000,- Kč. Ve sběru příspěvků pro Nadační fond KRTEK budou účastníci pokračovat. Pokud chcete pomoci, i když zrovna nemůžete běžet nebo jet na kole na Praděd, podpořte nadační fond KRTEK i Vy svým příspěvkem.

Více informací o akci viz www.skrtkemnapraded.cz nebo https://www.facebook.com/skrtkemnapraded/.

Akci materiálně podpořily firmy ATEX Sport a HOPE sport. Fotky a video Pavel Kincl, videodilna.cz

Mgr. Pavel Žára, M.A.

Centrum komunikace